ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl
Spektakle i Premiera: „Międzynarodowa Gala z okazji 25-lecia Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”

Spektakle i Premiera: „Międzynarodowa Gala z okazji 25-lecia Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”

16 i 17 czerwca odbędzie się Międzynarodowa Gala z okazji 25-lecia Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté” oraz premiera spektaklu pt. „One Planet/ Nowa Ziemia”.
Międzynarodowa Gala Tańca to spotkanie młodzieży i profesjonalistów z różnych krajów, którzy przyjadą na specjalne zaproszenie, aby wziąć udział w szczególnych obchodach 25-lecia szkoły. Jest to wydarzenie o najwyższych walorach artystycznych, które promuje nasz region jako miejsce, w którym edukacja taneczna jest realizowana na światowym poziomie i ma bogate i długie tradycje.
Natomiast „One Planet/Nowa Ziemia” to edukacyjny spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych z globalnym przesłaniem i o międzynarodowym wymiarze. Misją spektaklu jest pogłębienie świadomości widza na temat dzisiejszych problemów ochrony środowiska i współczesnego społeczeństwa oraz naszego wpływu na świat, który nas otacza.  
Uzupełnieniem całości spektaklu będzie multimedialna scenografia, prezentująca dzieła wybitnego polskiego artysty Wojciecha Fangora, dzięki uprzejmości Fangor Foundation, która jest partnerem wydarzenia.

Twórcy: 

Reżyseria: dr hab. Beata Książkiewicz prof. UMFC

Scenariusz i produkcja: Katarzyna Książkiewicz

Choreografia: Beata Książkiewicz, Andrzej Adamczak, Anna Beker, Zofia Grażyńska, Alisa Makarenko, Andrzej Morawiec.