ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl

Szkoła Fouetté od 1997

Obozy i ferie taneczne

LATO Z FOUETTÉ

Taneczne Obozy Fouetté to już tradycja! Co roku przez ponad tydzień w zaciszu ośrodka rekreacyjno-szkoleniowego, dostosowanego do potrzeb tanecznych szlifujemy nasz warsztat. Pełne tańca i uśmiechu wakacje to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu jak i również powrotu do formy. To świetny moment na integrację z rówieśnikami i szybką naukę samodzielności.

Podczas obozów Fouetté dbamy o perfekcyjną organizację. Grafik zajęć i dodatkowych wydarzeń są ułożone tak aby dzieci miały czas na wszystko.

Zajęcia – to kluczowy punkt programu. Nasi pedagodzy Fouetté prowadzą większość zajęć takich jak: t. klasyczny, t. ludowy, repertuar, partnerowanie, t. współczesny, t. jazzowy, stretching, akrobatyka, trening motoryczny, teoria muzyki i tańca, choreografie. Oczywiście zawsze w naszym grafiku znajdą się zajęcia ponadprogramowe. Do ich realizacji zapraszamy polskich i międzynarodowych ekspertów. Techniki takie jak: gaga dance, flamenco, step, broadway jazz, tango, joga, t. kreatywny, breakdance, afro-dance, pilates, kalistenika cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Dodatkowo każdy pobyt jest urozmaicony o: warsztaty zdrowego żywienia, naukę makijażu scenicznego i wycieczki. Oprócz tego dzieci codziennie korzystają z basenu, a każdą możliwą chwilę spędzamy na świeżym powietrzu.

Kultowymi wydarzeniami letnich obozów Fouetté są takie imprezy jak: Konkurs Choreograficzny, pokaz mody, baletowe podchody, gry i zabawy, chrzest obozowicza i dyskoteka.

Opieka – dzieci są podzielone na grupy według wieku i umiejętności tanecznych. Nad każdą grupą opiekę sprawuje dwóch opiekunów a nad całością obozu czuwa kierownik i jego zastępcy. Ośrodki, w których odbywają się nasze obozy, są ośrodkami strzeżonymi i bezpiecznie położonymi. Na ośrodku również znajduje się pomoc medyczna, która w każdej chwili jest dostępna.

Obozy Fouetté to nie tylko duża dawka aktywności fizycznej, ale możliwość połączenia zabawy z nauką. Wszystko to wyłącznie pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekuńczo-pedagogicznej. Podczas obozów dzieci rozwijają swoją kreatywność, budują umiejętności interpersonalne, uczą się samodzielności i pracy w grupie. Pobudzają swoją ciekawość podczas obcowania ze sztuką jednocześnie rozwijając swoją pasję do tańca. Wszystko to w otoczeniu kultury wysokiej, ze zwróceniem uwagi na kulturę osobistą, szacunek i empatię.
Podczas obozów obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów i urządzeń elektronicznych, rodzice mogą komunikować się z dziećmi pod wyznaczonymi numerami telefonów.

Oczywiście nie zabraknie niespodzianek!

Wypoczynek jest zgłoszony do Kuratorium Oświaty!

ZIMA Z FOUETTE

Każdego roku podczas przerwy zimowej organizujemy TANECZNE FERIE „FOUETTÉ” dla najmłodszych dzieci i INTENSYWNY KURS ZIMOWY – WINTER INTENSIVE dla bardziej zaawansowanych pasjonatów tańca. TANECZNE FERIE „FOUETTÉ” to propozycja bogata w różne techniki tańca i techniki wspomagające takie jak: akrobatyka, kalistenika, joga, pilates. Nie zabraknie ciekawych zajęć kreatywnych i wydarzeń dedykowanych dla dzieci. INTENSYWNY KURS ZIMOWY to okazja do zapoznania się z nowymi technikami tańca, wyjątkowymi pedagogami gościnnymi i repertuarem scenicznym. Jest to czas skupienia się na indywidualnej pracy, doskonaleniu techniki, dokładności i precyzji wykonywanych ćwiczeń. W programie kursu odbywają się zajęcia z: tańca klasycznego, tańca współczesnego, jazzu, wiedzy o muzyce i tańcu, stretchingu, jogi, barre au sol, repertuaru, partnerowania, point. Gościnnie zapraszamy ekspertów z takich technika tańca jak: flamenco, step, afro-dance, broadway jazz, breakdance, terapia tańcem, taniec kreatywny. Od początku istnienia szkoły, dbamy o świadomość naszych uczniów w zakresie zdrowego odżywiania, dlatego podczas ferii zapewniamy odpowiednio zbilansowany catering. Głównym punktem programu ferii jest Ogólnoszkolny Konkurs Choreograficzny, podczas którego uczniowie mogą puścić wodze fantazji prezentując swoje własne kompozycje choreograficzne podczas OKC. Oczywiście nie zabraknie niespodzianek!