ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl

Edukacja

Zajęcia dla dorosłych

Pasjonaci tańca to ludzie w różnym wieku – osoby, którym może się wydawać, że na zdobywanie nowych umiejętności lub spełnianie marzeń jest już za późno. Naszym zdaniem na naukę i pasję nigdy nie jest za późno, dlatego prowadzimy również zajęcia o nazwie balet dla dorosłych. Poznań to miasto, gdzie w siedzibie i filii naszej szkoły można uczestniczyć w takich lekcjach. Program tych zajęć został opracowany pod kątem osób dorosłych, i dostosowany do różnych poziomów zaawansowania. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie rozpocząć naukę tańca dla dorosłych, Poznań to właściwe miejsce.

Balet dla dorosłych – Poznań. Dlaczego warto?

Dla chętnych, którzy jeszcze do końca się nie zdecydowali różnych powodów, poniżej przedstawiamy Wam listę korzyści płynących z rozpoczęcia tego typu zajęć i wejścia do wyjątkowego świata tańca. Zastanawiasz się czy balet dla dorosłych jest dla Ciebie, oto powody dla których warto odrzucić obawy i zrobić pierwszy krok w stronę tańca!

  • Zajęcia baletowe to doskonałe połączenie aktywności dla ciała, ducha i umysły. Zaangażowanie wszystkich zmysłów w baletową praktykę będzie skutkowało piękną i smukłą sylwetką.
  • Balet dla dorosłych to zajęcia odbywające się do muzyki klasycznej. Wykonywanie określonych ruchów w rytm muzyki harmonizuje nasze półkule mózgowe, dzięki temu nasz wyćwiczony mózg będzie zawsze sprawny.
  • Komfortowe warunki pozwalają przeżywać każde doświadczenie w skupieniu i spokoju. To jest czas dla Ciebie z Tobą!
  • Właściwa postawa ciała, wynika z samej techniki tańca klasycznego. Podciągnięty korpus, proste plecy, to niektóre z podstaw tej techniki. Na zajęciach wyrobisz odpowiednie nawyki, skłaniające Twoje ciało do trzymania poprawnej postawy podczas codziennych obowiązków, polepszenia funkcjonowania układu limfatycznego, krążenia i przemiany materii.
  • Poprawa koordynacji ruchowej i umuzykalnienia.
  • Uzyskasz bardziej sprawne ciało, elastyczne i silne.
  • Zaznasz terapeutycznego aspektu tańca. Koncentracja i świadoma praca z ciałem daje efekt uspokojenia i rozluźnienia.
  • Zajęcia korzystnie wpływają na samopoczucie i nastrój.
  • Poprawia się zdolność koncentracji – w trakcie ćwiczeń konieczne jest zwracanie uwagi na wiele elementów w tym samym czasie. Takie zajęcia angażują wiele ośrodków mózgu co skutkuje wieloma benefitami zdrowotnymi.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, gdzie znajduje się dobra szkoła tańca dla dorosłych, Poznań i jak możes zapisać się na balet dla dorosłych w Poznaniu, polecamy naszą znakomitą kadrę nauczycieli, którzy w bardzo przystępny i sposób wprowadzą Cię w arkany świata tańca i baletu udzielając wyczerpującej odpowiedzi na każde pytanie.

Balet dla dorosłych – Poznań. Warunki sprzyjające nauce

Jako szkoła jesteśmy profesjonalnie przygotowani do tego, by organizować zajęcia taneczne dla rozmaitych grup odbiorców. Nawet tych, którzy nie mają większego doświadczenia w dziedzinie, jaką jest taniec. Potwierdzeniem wysokich standardów zajęć są warunki, jakie stwarzamy naszym uczniom. Prawdziwa sala baletowa to idealna przestrzeń do ćwiczeń. Odpowiednio zaprojektowana i wyposażona pozwala poczuć atmosferę, jaka towarzyszy profesjonalnym tancerzom, przygotowującym się do występów. Balet dla dorosłych przebiega w wyjątkowych okolicznościach, zupełnie jak treningi profesjonalnych tancerzy. Zależy nam, aby każdy uczestnik zajęć czuł się bezpiecznie i swobodnie, a jednocześnie wiedział, że traktujemy go poważnie. Niezwykle ważne jest dla nas, by wszystkie lekcje prowadzone były przez właściwie przygotowane do tego osoby. To profesjonaliści, pod których okiem uczestnicy z powodzeniem mogą rozwinąć skrzydła, uczyć się nowych rzeczy i uwierzyć w swoje możliwości.

Szkoła tańca dla dorosłych – Poznań. Przebieg zajęć

Jest już oczywiste, gdzie szukać zajęć tanecznych dla dorosłych. Poznań – miasto, w którym znajduje się nasza szkoła to idealne miejsce do rozpoczęcia niezwykłej przygody z baletem. Jak jednak wyglądają same lekcje? Każde spotkanie na sali jest gwarancją aktywności fizycznej i kontaktu z muzyka klasyczną. Dla tych, którzy cenią sobie obydwie rzeczy jest to idealna możliwość spędzenia czasu wolnego w aktywny sposób. Stawiamy na to, by w prawidłowy sposób wprowadzać technikę tańca klasycznego od podstaw – uczymy elementarnych zasad tańca klasycznego i prawidłowej terminologii baletowej. Ogromną wagę przywiązujemy do tego, by uczyć prawidłowej postawy. Uczestnicy zajęć poznają podstawowe pozycje baletowe. Ćwiczenia wykonywane są zarówno na podłodze, środku sali, jak i przy drążku. Niezbędnym elementem zajęć jest rozgrzewka i rozciąganie, jest to bardzo ważne, aby uniknąć jakichkolwiek kontuzji. Na naszych dużych salach baletowych z lustrami i drążkami każdy znajdzie dla siebie miejsce, co umożliwi uczestnikom świadomą pracę z ciałem bez porównywania się.

Zapraszamy! Zrób pierwszy krok i poznaj innych miłośników tańca!