ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl
Spektakle pt. „Dziadek do orzechów” w Auli Artis w Poznaniu

Spektakle pt. „Dziadek do orzechów” w Auli Artis w Poznaniu

Reżyseria:

dr hab. prof. UMFC Beata Książkiewicz

Choreografia:

dr hab. prof. UMFC Beata Książkiewicz

Muzyka:

Piotr Czajkowski

Scenografia:

Kamil Baczyński

Data:

9 grudnia 2019

Godziny:

10.00, 12.00 i 18.00

“Dziadek do orzechów” to magiczna opowieść, która zabierze widza do świata ożywionych zabawek i opowie historię o spełniających się marzeniach. Wszystko jest utrzymane w duchu świąt Bożego Narodzenia. Całość dopełni specjalnie zaprojektowana scenografia, przepiękne kostiumy i wybitne wykonanie młodych adeptów sztuki tańca przygotowanych pod okiem dr hab. prof. UMFC Beaty Książkiewicz. 

link do biletów : https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/dziadek-do-orzechow-czajkowski/

“Dziadek do orzechów” to magiczna opowieść, która zabierze widza do świata ożywionych zabawek i opowie historię o spełniających się marzeniach. Wszystko jest utrzymane w duchu świąt Bożego Narodzenia. Całość dopełni specjalnie zaprojektowana scenografia, przepiękne kostiumy i wybitne wykonanie młodych adeptów sztuki tańca przygotowanych pod okiem dr hab. prof. UMFC Beaty Książkiewicz. Poprzez taniec można wiele wyrazić, ekspresja jaka w nim drzemie barwnie oddaje każdą historię. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu na nadchodzący sezon zimowy przygotowali uwielbiany spektakl pt. “Dziadek do orzechów”. W tym roku przypada 127 rocznica premiery tej przepięknej bajki baletowej, która odbyła się w Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouette w Poznaniu prezentuje wielkopolskiej publiczności nowe wydarzenie artystyczne, tym razem to aż 6 spektakli “Dziadka do orzechów”, które odbędą się w ciągu dwóch dni. Choreografem i reżyserem spektaklu jest dr hab. prof. UMFC Beata Książkiewicz. Muzykę napisał Piotr Czajkowski, a scenografię do spektaklu stworzył Kamil Baczyński. Taniec to niezwykłe narzędzie, poprzez które dzieci rozwijają się wszechstronnie w otoczeniu piękna sztuki. To jedyny taki spektakl którego wykonawcami są wyłącznie dzieci. Spektakl kierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Spektakl pt. “Dziadek do orzechów” odbędzie się w Auli Artis na ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Zapraszamy wszystkie szkoły i przedszkola do skorzystania ze specjalnych ofert dla grup rezerwacja wejściówek wyłącznie: mailowo: office@fouette.pl.