ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl
„Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” w Teatrze Wielkim

„Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” w Teatrze Wielkim

Data:

19 czerwca 2017

Godziny:

11.00, 13.00, 17.00

Już 19 czerwca 2017 o godz. 11:00 i 13:00 zapraszamy Państwa do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”, a o godz. 17:00 na Galę Baletu „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” – wszystko w reżyserii Beaty Książkiewicz. Współpraca z kompozytorem Waldemarem Rychłym- twórcą Kwartetu Jorgi i odpowiedzialną za scenografię Magdaleną Ławniczak gwarantuje wspaniałe emocje i moc artystycznych wrażeń.

„Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” to baletowa opowieść inspirowana naszym miastem, która w niezwykły sposób ukazuje kluczowe miejsca Poznania, łącząc najciekawsze momenty związane z historią, kulturą i tradycją. Ideą spektaklu jest promowanie naszego miasta wśród młodego pokolenia, ukazanie jego piękna w niezwykły sposób, bo poprzez muzykę, taniec i dopełniającą je barwną scenografię. Nowa odsłona naszego spektaklu „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”, to także pokazanie symbolu naszego miasta i regionu „pyrek”, które wielokrotnie będą toczyły się po scenie teatru…

Wieczorną galę uświetni dodatkowo premierowy układ “Ożywiony ogród” z baletu “Korsarz” do muzyki Adolfa Adama w choreografii Joseph’a Mazilier’a. W trakcie Wieczornej Gali Baletu szkoła zaprezentuje bardzo bogaty i urozmaicony repertuar. Uczniowie wraz z tancerzami szkoły wystąpią w choreografiach z repertuaru tańca klasycznego, tańca współczesnego, tańca charakterystycznego, ludowego i flamenco.

Już 19 czerwca 2017 o godz. 11:00 i 13:00 zapraszamy Państwa do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”, a o godz. 17:00 na Galę Baletu „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” – wszystko w reżyserii Beaty Książkiewicz. Współpraca z kompozytorem Waldemarem Rychłym- twórcą Kwartetu Jorgi i odpowiedzialną za scenografię Magdaleną Ławniczak gwarantuje wspaniałe emocje i moc artystycznych wrażeń. „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” to baletowa opowieść inspirowana naszym miastem, która w niezwykły sposób ukazuje kluczowe miejsca Poznania, łącząc najciekawsze momenty związane z historią, kulturą i tradycją. Ideą spektaklu jest promowanie naszego miasta wśród młodego pokolenia, ukazanie jego piękna w niezwykły sposób, bo poprzez muzykę, taniec i dopełniającą je barwną scenografię. Nowa odsłona naszego spektaklu „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”, to także pokazanie symbolu naszego miasta i regionu „pyrek”, które wielokrotnie będą toczyły się po scenie teatru… Wieczorną galę uświetni dodatkowo premierowy układ “Ożywiony ogród” z baletu “Korsarz” do muzyki Adolfa Adama w choreografii Joseph’a Mazilier’a. W trakcie Wieczornej Gali Baletu szkoła zaprezentuje bardzo bogaty i urozmaicony repertuar. Uczniowie wraz z tancerzami szkoły wystąpią w choreografiach z repertuaru tańca klasycznego, tańca współczesnego, tańca charakterystycznego, ludowego i flamenco.