ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl
Obchody 25-lecia Szkoły FOUETTÉ
05.08.2022

Obchody 25-lecia Szkoły FOUETTÉ

Nasza szkoła zainaugurowała swoją działalność w roku szkolnym 1997/1998 i od tamtego czasu kształci kolejne pokolenia pasjonatów tańca klasycznego, współczesnego i charakterystycznego. Misja naszej szkoły zakłada edukację poprzez pasję, ponieważ to właśnie pasja pomaga człowiekowi przełamywać jego wewnętrzne ograniczenia i daje mu odwagę, by sięgać po marzenia. Pasją osób zgromadzonych wokół szkoły Fouetté jest miłość do tańca. Naszym naczelnym zadaniem jest jednak nie tylko propagowanie tańca jako środka wyrażania emocji, baletowa i taneczna edukacja dzieci czy promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Za cel stawiamy sobie również wychowanie w duchu wysokiej sztuki i kultury, a także umożliwienie uczniom dzielenia się swoją miłością do tańca z dziećmi i młodzieżą z różnych stron świata. Chęć propagowania międzynarodowego dialogu tańca sprawia, że co roku aktywnie bierzemy udział w wymianach międzynarodowych, festiwalach i konkursach.
Z drugiej strony – dumni ze swojego dorobku artystycznego, doceniając dar, jakim jest zdrowie i sprawność, solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy zmagają się na co dzień z problemami zdrowotnymi i wracają do zdrowia po chorobach. Staramy się ze wszystkich sił swoją pracą przynosić radość osobom doświadczonym przez los. Organizujemy koncerty baletowe dla osób chorych, występujemy nie tylko na profesjonalnych scenach, ale także w domach opieki i szpitalach. Przybliżamy poznaniakom taniec jako formę terapii.

Na przełomie wszystkich lat szkoła uhonorowała ponad 73 absolwentów. Niektórzy z nich tańczą w zespole pieśni i tańca „Mazowsze” inni rozjechali się po świecie. Tańczą w międzynarodowych zespołach lub uczą się na zagranicznych uczelniach artystycznych. Wielu z nich jest już wykwalifikowanymi pedagogami tańca, choreografami i tancerzami. Wielu z nich traktuje wciąż taniec jako pasję a zawodowo zajmują się medycyną, prawem, czy też ekonomią. Pierwsi absolwenci naszej Szkoły wracają dziś do niej nie tylko po to, by przyprowadzić na zajęcia swoje dzieci, ale także po to, by podtrzymać kontakt z miejscem, w którym dorastali. Od pierwszego dnia staramy się utrzymywać w szkole rodzinną i przyjazną atmosferę, pełną bliskości i zrozumienia. Ogromne znaczenie w naszym procesie kształcenia ma przywiązanie do tradycji i odwoływanie się do zasad, które przyświecają nam od 25 lat.

Plan wydarzeń opublikujemy już nie długo!

Zapraszamy do wspólnego aktywnego świętowania!