ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl

Edukacja

Wydarzenia dla dzieci i młodzieży

Co roku szkoły „Fouetté”, zapraszają widzów z całej Wielkopolski na kulturalne wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Nasze wydarzenia dla dzieci są bardzo zróżnicowane, od pełnospektaklowych bajek baletowych takich jak: „Kopciuszek”, „Dziadek do orzechów, „Brzydkie Kaczątko”, „Poznańskie Opowieści” , „Pyrlandia”, „Rzepka”, „One Planet” po koncerty dyplomowe, noworoczne, gale baletowe i festiwale.

Przygotowywane przez Szkoły „Fouetté” wydarzenia dla dzieci i młodzieży wyróżnia wysoka jakość wykonania pod względem technicznym i artystycznym. Przedstawiane bajki baletowe są oparte o klasykę gatunku, polską tradycję, baśnie i legendy. Bajki z morałem i odpowiednio dobraną treścią do wieku naszych widzów od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, a lista pozycji wystawianych na największych poznańskich scenach jest starannie wybierana i realizowana przez założycielkę szkoły dr hab. Beatę Książkiewicz prof. UMFC w Warszawie. Według Pani Dyrektor kluczem do zrównoważonego rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest obcowanie ze starannie wyselekcjonowaną ofertą w zakresie kultury i sztuki wysokiej. Właśnie te cechy posiada sztuka tańca, oczywiście jeśli jest przygotowana pod okiem wykwalifikowanych pedagogów baletu.

Spektakle dla dzieci i młodzieży przedstawiane za pomocą tańca dają możliwość opowiedzenia historii, które dzięki niemu budzą wyobraźnię widza, o pobudzają odbiorcę do samodzielnej refleksji, analizy bohatera i sytuacji.

Starannie dobrane stroje, rekwizyty i scenografia nadają każdemu spektaklowi unikalny i niepowtarzalny charakter. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na nasze wydarzenia artystyczne.

Może Cię zainteresować:

Spektakle

Wydarzenia

Obozy i ferie taneczne