ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl

Edukacja

Balet dla dzieci od 3 roku życia

Edukacja, sztuka i dbałość o prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny dziecka to pojęcia, które mogą iść ze sobą w parze. Zajęcia taneczne dla dzieci z Poznania prowadzone w szkole „Fouetté” to przestrzeń, w której wszystkie te ważne z perspektywy wychowania aspekty wcielone zostają w życie. Przeprowadzana pod okiem doświadczonych pedagogów nauka tańca pozwala uwrażliwiać uczniów na piękno sztuki, poszerzać muzyczne horyzonty, wypracowywać dobre nawyki, wzmacniać samokontrolę, a także przyczynia się do kształtowania poprawnej postawy oraz rozwoju narządu równowagi. Balet to w końcu także świetna, kreatywna zabawa, rozwijająca wyobraźnię i kształtująca osobowość.

Realizowana z powodzeniem i sukcesami nauka baletu dla dzieci w szkole „Fouetté” to doskonała okazja na zaproszenie najmłodszych dzieci na piękną przygodę. Muzyka, ruch, nauka panowania nad ciałem i emocjami, grupowa współpraca i występy przed publicznością – wszystko to czeka na dzieci podczas naszych zajęć.

„Fouetté” – wyjątkowa szkoła tańca dla dzieci. Poznań

Szkoła tańca „Fouetté” została założona w 1997 przez dyrektor Beatę Książkiewicz. Od tego czasu nasze mury opuściło wielu zdolnych młodych tancerek i tancerzy, którzy swoje talenty mogli prezentować na deskach największych poznańskich scen. Misją naszej szkoły jest promowanie sztuki i tańca wśród młodych ludzi, uwrażliwianie na piękno muzyki, wychowywanie w szacunku do polskiej kultury oraz wspieranie młodzieży w dążeniu do samorealizacji.

Naszą siłą jest przede wszystkim doskonała kadra, która tworzą doświadczeni, profesjonalni pedagodzy i zapaleni pasjonaci. Głęboko wierzymy, że taniec ma funkcję terapeutyczną, dlatego poprzez naszą pracę dydaktyczną i artystyczną staramy się pomóc młodemu pokoleniu w dbaniu o kulturę fizyczną, prawidłowy rozwój psychiczny oraz budowanie wrażliwości. Przyczynia się do tego nie tylko sama nauka tańca, ale także występy o charakterze charytatywnym, a więc kontakt z osobami potrzebującymi i dotkniętymi przez los.

Balet od 3 lat – Poznań. Dlaczego warto?

Prowadzone w szkole „Fouetté” w Poznaniu zajęcia taneczne dla dzieci to przygotowane przez doświadczonych profesjonalistów lekcje, odpowiednio dostosowane do wieku uczniów. Tutaj nauka to zabawa i niezapomniana przygoda. Naszym celem nie jest zniechęcenie dzieci do ruchu, ale zaprzyjaźnienie ich z nim.

Taniec dla 3-latków oparty jest na autorskim programie przygotowanym przez dyrektor Beatę Książkiewicz. Zajęcia opierają się na połączeniu zabawy z nauką podstawowych kroków i figur tańca klasycznego. Naszym celem jest uwrażliwienie dzieci na piękno sztuki, zapewnienie im rozwijającej wyobraźnię rozrywki, a także wypracowanie prawidłowej postawy ciała, gracji, harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Taniec jest aktywnością, podczas której dochodzi do interakcji i pobudzenia obydwu półkul mózgowych, a to ma niebagatelny wpływ na zrównoważony rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny malucha. Tańcząc, dzieci bawią się, jednocześnie pracując nad koordynacją, odpowiednim napięciem mięśni, gibkością i giętkością ciała. Wszystkie te elementy nie tylko wspomagają rozwój, ale także mogą zaprocentować korekcją wad postawy.

Nauka baletu dla dzieci to zabawa, edukacja artystyczna i ćwiczenia fizyczne w jednym.

Taniec dla dzieci – Poznań. Dla kogo?

Balet to aktywność sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi maluchów. Dla kogo adresowana są kursy tańca dla 3-latków? Przede wszystkim dla dzieci, które lubią ruch, kreatywną zabawę i które cieszy podejmowanie kolejnych wyzwań. Nauka baletu może okazać się także dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które mają problemy z postawą lub utrzymaniem równowagi. Ruch, skupienie, skrupulatne powtarzanie określonych układów można potraktować także jako element terapii dla dzieci mających problemy z koncentracją. Do podjęcia próby i rozpoczęcia przygody z baletem podczas naszych zajęć tanecznych dla dzieci zachęcamy maluchy z Poznania oraz okolicznych miejscowości, takich jak:

 • Czerwonak,
 • Murowana Goślina,
 • Swarzędz,
 • Luboń,
 • Mosina,
 • Śrem,
 • Września,
 • Środa Wielkopolska,
 • Kamionki,
 • Tulce,
 • Pobiedziska,
 • Komorniki,
 • Baranowo,
 • Przeźmierowo,
 • Złotniki,
 • Oborniki,
 • Swadzim,
 • Szczepankowo.

Balet dla dzieci – Poznań. Zapraszamy do „Fouetté”!

W szkole tańca „Fouetté” głęboko wierzymy, że taniec i sztuka nie tylko łagodzą obyczaje, uczą samodyscypliny i uwrażliwiają na piękno, ale także kształtują osobowość. Praca nad ciałem pod okiem profesjonalistów, doskonale przygotowanych do edukowania najmłodszych oraz możliwość występowania na prawdziwych scenach poznańskich teatrów sprawia, że nasi uczniowie nie tylko osiągają odpowiednią sylwetkę i grację, ale także przełamują nieśmiałość i wstydliwość. Nauka baletu dla dzieci pozwala im wyrazić siebie, własną kreatywność i muzykalność.

W naszej szkole każde dziecko jest ważne, dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie, poświęcając mu uwagę i czas. Wszystkich zainteresowanych tańcem dla 3-latków zachęcamy do kontaktu!

Może Cię zainteresować:

Akrobatyka dla dzieci

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca „Fouetté”

Spektakle