ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, email office@fouette.pl

Edukacja

Akrobatyka dla dzieci

Jeśli zależy Ci na tym, aby zachęcić swoją pociechę do aktywności fizycznej w grupie rówieśników, wybierz zajęcia z akrobatyki dla dzieci. Miejscem, gdzie pod okiem profesjonalistów dzieci mogą szkolić swoje umiejętności gimnastyczne, a przy okazji rozwijać kompetencje społeczne, jest nasza szkoła.

Akrobatyka dla dzieci – Poznań. Zalety zajęć

W czasach, w których wiele dzieci i nastolatków boryka się z siedzącym trybem życia i jego negatywnym wpływem na zdrowie, dobrze jest od najmłodszych lat uczyć właściwych nawyków i promować aktywność fizyczną jako sposób na zachowanie zdrowia fizycznego i psychicznego. Jakie są zalety akrobatyki?

  • Ćwiczenia fizyczne, które wzmacniają gorset mięśniowy, rozwiną parametry ciała, poprawią posturę i wesprą prawidłową postawę.
  • Polepszenie szybkości, gibkości, elastyczności i koordynacji ruchowej.
  • Akrobatyka stanowi znakomitą techniką uzupełniającą dla uczniów szkół baletowych i młodych sportowców.
  • Aktywność fizyczna poprawia nastrój i samopoczucie. Uczy determinacji, odpowiedzialności za siebie i pracy w grupie. Ponadto kształtuje umiejętności interpersonalne i daje okazję do nawiązywania przyjaźni.

Jeśli chcesz zapisać swoją pociechę na wszechstronnie rozwijające zajęcia, odpowiednia będzie akrobatyka dla dzieci. Poznań jest miastem, w którym od 1997 roku Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté”, założona przez dyrektor Beatę Książkiewicz, stwarza uczniom możliwości uczestnictwa w zajęciach z akrobatyki.

Jak wyglądają zajęcia w naszej szkole?

Aby móc rozpocząć naukę, konieczne jest zapisanie się na test predyspozycji na podstawie, którego uczestnik zostanie dopisany do odpowiedniej grupy zaawansowania. Lekcje łączą ćwiczenia ogólnorozwojowe z podstawowymi elementami akrobatyki, dopasowanymi do wieku i umiejętności uczniów. Zajęcia z akrobatyki prowadzimy dla wszystkich chętnych. W naszej szkole akrobatyka pojawiła się jako przedmiot wspomagający rozwój młodych adeptów sztuki tańca w programie klas Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu. W naszej szkole akrobatyka ma na celu rozwój sprawności motorycznej, poprzez systematyczne ćwiczenia i stopniowo podnoszony poziom trudności. Zapewniając harmonijny rozwój naszym uczniom, dużą wagę przywiązujemy do tego, by nasi nauczyciele byli wykształceni, doświadczeni w swojej dziedzinie i w pracy z dziećmi.

Wiem, jak ważna jest nieustanna motywacja dzieci i zachęcać do stawiania sobie nowych celów w takich dyscyplinach, jak balet czy akrobatyka. Poznań i nasza szkoła tworzą do tego odpowiednie, przyjazne warunki i rodzinną atmosferę.

Akrobatyka – Poznań. Wieloaspektowy rozwój

Oprócz tego, że kształcimy dzieci i młodzież, dajemy im szansę, by mogły zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Organizujemy wiele wydarzeń artystycznych, które są okazją przede wszystkim dla naszych uczniów na udział w widowiskowych przedsięwzięciach, które zakładają pokazy akrobatyczne. Poznań, jako miasto o bogatej ofercie kulturalnej, pozwala na wiele inicjatyw, które umożliwiają młodym adeptom zasmakować artystycznego życia w jego najpiękniejszej, kreatywnej formie.

Bierzemy udział w lokalnych i ogólnopolskich przedsięwzięciach, festiwalach, wymianach i konkursach międzynarodowych, aby nasi uczniowie mogli doświadczyć piękna sztuki tańca i dzielić się nią z swoimi rówieśnikami.

Zajęcia oferowane w tej formie to połączenie aktywności fizycznej z rozwojem kreatywności, kształtowaniem kompetencji społecznych, zabawą i nauką. Zajęcia z akrobatyki dla dzieci w Poznaniu to atrakcyjna propozycja dla najmłodszych.

Zachęcamy do rozpoczęcia wspólnej przygody!

Może Cię zainteresować:

Techniki tańca współczesnego

Balet dla dzieci od 3 roku życia

Obozy i ferie taneczne