International Young Dancers’ Festival Poland 2018

12 grudnia 2016

INTERNATIONAL YOUNG DANCERS’ FESTIVAL

International Young Dancers’ Festival, Poznań 2018

W 2003 roku Beata Książkiewicz została współzałożycielką inicjatywy festiwalu wraz z Vladimirem Issaev – Arts Ballet Theatre of Florida, USA i Bogumiłom Gauden – City Balet School, Dania. Dziś festiwal zrzesza ponad 10 szkół z całego świata.

 

Co roku spotykają się w innym zakątku globu przez tydzień intensywnie chłonąc wiedzę od najlepszych ekspertów kunsztu, dzielą się doświadczeniami z rówieśnikami nawiązując przyjaźnie na całe życie.

 

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Młodych Tancerzy, Poznań 2006 odbył się z  inicjatywy Fundacji „Fouetté” oraz Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”. Ideą tego Festiwalu jest prezentacja poznańskiej publiczności działalności artystycznej młodych tancerzy z różnych stron świata. Ma on na celu zbliżenie młodych ludzi z odległych kultur, dla których balet i taniec stał się pasją.

 

Festiwal ten nie ma być formą konfrontacji młodych tancerzy, jak to zwykle bywa na konkursach baletowych, lecz świętem dającym radość zarówno wykonawcom, jak i widzom. Mamy też nadzieję, że przyczyni się do popularyzacji sztuki tańca i baletu w kraju i za granicą, a także ukaże ogromne znaczenie wychowania młodego pokolenia poprzez sztukę.

 

 

 

Fouetté

Siedziba

ul. Mołdawska 22
61-614 Poznań
tel. +48 61 825 66 32
email. office@fouette.pl

Fouetté

Filia

ul. os. Tysiąclecia 30, blok F
61-255 Poznań
kom. 502 294 319
kom. 502 337 112
email. admin@fouette.pl

BANK MILLENIUM S.A

95 1160 2202 0000 0002 2192 0932

SZKOŁA TAŃCA I BALETU FOUETTE Sp. z o.o.

ul. MOŁDAWSKA 22 61-614 Poznań

Partnerzy i współpraca

Współpraca:
Współpraca ze szkołą Fouetté - EDTM
współpraca
Zapisz się na wizytę
office@fouette.pl
Patronat honorowy:
Patronat honorowy szkoły Fouetté - fundacja
Patroni medialni:
Patron medialny szkoły Fouetté - Nasze miasto
Patron medialny szkoły Fouette - Poznański informator kulturalny
Patron medialny szkoły Fouetté - Radio Merkury
Patron medialny szkoły Fouetté - epoznan
Patron medialny szkoły Fouetté - Głos Wielkopolski
Patron medialny szkoły Fouetté - WTK
Patron medialny szkoły Fouetté - e teatr
Przyjaciele szkoły:
Przyjaciel szkoły Fouetté - Paw Deccor Collection
Przyjaciel szkoły Fouetté - Delicja

Fundacja „Fouetté”

Fouetté Poznań - Fouetté Poznań

Dla wsparcia wszystkich inicjatyw edukacyjnych, społecznych, kulturalnych i artystycznych z inicjatywy przyjaciół i miłośników baletu została założona Fundacja "Fouetté", podległa Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wypełnia ona zadania statutowe, pomagając w realizacji wszystkich projektów. Tradycją wystawianych spektakli, stało się, że część miejsc na widowni przeznaczonych jest dla dzieci z Domów Dziecka, które bardzo chętnie uczestniczą również we wszystkich konkursach związanych z tańcem i baletem. Także z pomocą Fundacji od 2004 roku organizowane są letnie kursy tańca i baletu dla dzieci i młodzieży podczas corocznych obozów baletowych. Są one formą obcowania przez kilka dni z baletem i różnymi technikami tańca. Kursanci oglądają filmy baletowe i tworzą własne układy choreograficzne, które prezentowane są podczas konkursu choreograficznego.