Techniki tańca współczesnego

22 sierpnia 2015

Zajęcia prowadzone dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych tanecznie, cyklicznie przez pedagogów reprezentujących różne style tańca współczesnego.

Głównym celem tańca współczesnego jest artystyczna ekspresja. Tu na parkiecie nie skupiamy się na idealnym odwzorowaniu układów choreograficznych, ale dążymy do wyrażenia własnych przeżyć i emocji. W odróżnieniu od tańca klasycznego, pozostaje dużo miejsca na improwizację oraz indywidualne dobranie figur.

Kursy tańca współczesnego w szkole baletowej „Fouette” polecane są dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych tanecznie. Zajęcia odbywają się cyklicznie. Prowadzą je pedagodzy reprezentujący różne style tańca współczesnego.

Osoby, które znają taniec na wspomnianym poziomie średnio zaawansowanym, poradzą sobie lepiej w technikach współczesnych, ponieważ w dużej mierze opierają się one na dorobku innych gałęzi tańca. Dla wszystkich stylów tańca współczesnego bazę stanowi taniec klasyczny, z którego czerpie on podstawowe figury. Innymi źródłami inspiracji są akrobatyka, jazz, częściowo także tańce towarzyskie.

Jeśli zależy Ci na tym, by na parkiecie wyrazić siebie, kursy tańca współczesnego będą najlepszym wyborem.

Fouetté

Siedziba

ul. Mołdawska 22
61-614 Poznań
tel. +48 61 825 66 32
email. office@fouette.pl

Fouetté

Filia

ul. os. Tysiąclecia 30, blok F
61-255 Poznań
kom. 502 294 319
kom. 502 337 112
email. admin@fouette.pl

BANK MILLENIUM S.A

95 1160 2202 0000 0002 2192 0932

SZKOŁA TAŃCA I BALETU FOUETTE Sp. z o.o.

ul. MOŁDAWSKA 22 61-614 Poznań

Partnerzy i współpraca

Współpraca:
współpraca
Zapisz się na wizytę
office@fouette.pl
Patronat honorowy:
Patroni medialni:
Przyjaciele szkoły:

Fundacja „Fouetté”

Fouetté Poznań - Fouetté Poznań

Dla wsparcia wszystkich inicjatyw edukacyjnych, społecznych, kulturalnych i artystycznych z inicjatywy przyjaciół i miłośników baletu została założona Fundacja "Fouetté", podległa Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wypełnia ona zadania statutowe, pomagając w realizacji wszystkich projektów. Tradycją wystawianych spektakli, stało się, że część miejsc na widowni przeznaczonych jest dla dzieci z Domów Dziecka, które bardzo chętnie uczestniczą również we wszystkich konkursach związanych z tańcem i baletem. Także z pomocą Fundacji od 2004 roku organizowane są letnie kursy tańca i baletu dla dzieci i młodzieży podczas corocznych obozów baletowych. Są one formą obcowania przez kilka dni z baletem i różnymi technikami tańca. Kursanci oglądają filmy baletowe i tworzą własne układy choreograficzne, które prezentowane są podczas konkursu choreograficznego.