Profesjonalna szkoła baletowa

22 sierpnia 2015

Profesjonalne klasy baletowe od 8/10 roku życia

Dla dzieci o szczególnych predyspozycjach i uzdolnieniach w kierunku baletu. Klasy sponsorowane, realizujące w zwiększonym wymiarze godzin profesjonalny program nauczania z możliwością otrzymania dyplomu zawodowego tancerza.

Profesjonalna szkoła baletowa prowadzi zajęcia dla dzieci o szczególnych predyspozycjach i uzdolnieniach w kierunku baletu. Z myślą o ich dalszym rozwoju otwierane są klasy sponsorowane, realizujące w zwiększonym wymiarze godzin profesjonalny program nauczania z możliwością otrzymania dyplomu zawodowego tancerza. W trakcie intensywnych lekcji baletu uczniowie poznają kolejne figury taneczne oraz ułożone z nich programy choreograficzne, w tym te przygotowane do najbardziej znanych spektakli baletowych, m.in. „Kopciuszka” czy „Dziadka do orzechów”. Dopełnieniem są dla nich innego rodzaju zajęcia ruchowe, w trakcie których doskonalimy gibkość, koordynację ruchową oraz orientację przestrzenną.

Nasza szkoła baletowa uczestniczy w różnego rodzaju wymianach zagranicznych i międzynarodowych konkursach tanecznych. Podczas nich młodzi tancerze mają możliwość zaprezentowania swoich talentów szerokiemu gronu odbiorców i otrzymują szansę rozwoju kariery w wymarzonym przez nich kierunku.

 

Może Cię zainteresować: Balet dla dzieci od 3 lat

Fouetté

Siedziba

ul. Mołdawska 22
61-614 Poznań
tel. +48 61 825 66 32
email. office@fouette.pl

Fouetté

Filia

ul. os. Tysiąclecia 30, blok F
61-255 Poznań
kom. 502 294 319
kom. 502 337 112
email. admin@fouette.pl

BANK MILLENIUM S.A

95 1160 2202 0000 0002 2192 0932

SZKOŁA TAŃCA I BALETU FOUETTE Sp. z o.o.

ul. MOŁDAWSKA 22 61-614 Poznań

Partnerzy i współpraca

Współpraca:
Współpraca ze szkołą Fouetté - EDTM
współpraca
Zapisz się na wizytę
office@fouette.pl
Patronat honorowy:
Patronat honorowy szkoły Fouetté - fundacja
Patroni medialni:
Patron medialny szkoły Fouetté - Nasze miasto
Patron medialny szkoły Fouette - Poznański informator kulturalny
Patron medialny szkoły Fouetté - Radio Merkury
Patron medialny szkoły Fouetté - epoznan
Patron medialny szkoły Fouetté - Głos Wielkopolski
Patron medialny szkoły Fouetté - WTK
Patron medialny szkoły Fouetté - e teatr
Przyjaciele szkoły:
Przyjaciel szkoły Fouetté - Paw Deccor Collection
Przyjaciel szkoły Fouetté - Delicja

Fundacja „Fouetté”

Fouetté Poznań - Fouetté Poznań

Dla wsparcia wszystkich inicjatyw edukacyjnych, społecznych, kulturalnych i artystycznych z inicjatywy przyjaciół i miłośników baletu została założona Fundacja "Fouetté", podległa Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wypełnia ona zadania statutowe, pomagając w realizacji wszystkich projektów. Tradycją wystawianych spektakli, stało się, że część miejsc na widowni przeznaczonych jest dla dzieci z Domów Dziecka, które bardzo chętnie uczestniczą również we wszystkich konkursach związanych z tańcem i baletem. Także z pomocą Fundacji od 2004 roku organizowane są letnie kursy tańca i baletu dla dzieci i młodzieży podczas corocznych obozów baletowych. Są one formą obcowania przez kilka dni z baletem i różnymi technikami tańca. Kursanci oglądają filmy baletowe i tworzą własne układy choreograficzne, które prezentowane są podczas konkursu choreograficznego.