XIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Tancerzy, Polska 2018 / XIII International Young Dancers’ Festival, Poland 2018

08 maja 2018

Organizatorem XIII International Young Dancers’ Festival, Poland 2018 jest Fundacja Fouetté, która od 13 lat wspiera sztukę tańca i promuje ją wśród dzieci i młodzieży jako drogę edukacji i wszechstronnego rozwoju a współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu jest Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Na zaproszenie fundacji przyjedzie 10 szkół baletowych z całego świata. Szkoły, które wezmą udział w Festiwalu to :

Arts Ballet Theatre of Florida – Miami, USA
Escuela Nacional Superior de Ballet – Lima, Peru
Danseakademi City Ballet – Odense, Dania
Balettschule „Pirouette” – Rehlingen, Niemcy
Academia de Danza Doris Topete – Guadalajara, Meksyk
Marlupi Dance Academy – Jakarta/Surabaya, Indonezja
Escuela de Danzas Teresa Mann – Panama
Ivy Chung School of Ballet – Hong Kong
Académie de la danse Cusset – Cusset, Francja
Conservatoire Ville de Luxembourg – Luxemburg

International Young Dancers’ Festival – Międzynarodowy Festiwal Młodych Tancerzy jest niepodważalnym atutem naszej szkoły. Jest ona jedyną taką placówką w Polsce udostępniającą rówieśnikom z różnych stron świata możliwość dzielenia się wspólną pasją i długoterminowy dialog kulturowy. W 2003 roku Dr hab. Prof. Beata Książkiewicz została współzałożycielką inicjatywy wraz z dwoma innymi dyrektorami szkół: Bogusią Gauden z Danseakadmi City Ballet i Vladimirem Issaevem z Arts Ballet Theatre of Florida, dziś festiwal zrzesza ponad 10 szkół z całego świata. Co roku jego uczestnicy spotykają się w innym zakątku globu przez tydzień intensywnie chłonąc wiedzę od najlepszych ekspertów kunsztu, dzielą się doświadczeniami z rówieśnikami nawiązując przyjaźnie na całe życie. W 2018 roku Fundacja „Fouetté” będzie organizatorem XIII festiwalu, goszcząc uczestników tego wspaniałego wydarzenia w Poznaniu.

Repertuar Festiwalu:

12 maja 2018r. Łęgi Dębińskie – Poznańskie Dni Rodziny:

godz. 11:45 Na specjalne zaproszenie Centrum Inicjatyw Rodzinnych nasi uczniowie i goście wystąpią podczas Dnia Rodziny.

14 maja 2018r. Teatr Wielki w Poznaniu:

godz. 10:00 Spektakl Jubileuszowy z okazji 20-lecia Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”

godz. 13:00 Spektakl XIII International Young Dancers Festival, Poland 2018 / XIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Tancerzy, Polska 2018

godz. 18:00 Jubileuszowa Gala 20 – lecia Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”

20 maja 2018r. Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie:

godz. 17:00 Spektakl XIII International Young Dancers Festival, Poland 2018 / XIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Tancerzy, Polska 2018

21 maja 2018r. Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie:

Międzynarodowa konferencja naukowo-artystyczna:
„Wczesnoszkolny etap nauczania tańca, jako podstawa kształcenia tancerzy” Problematyka związana z edukacją dziecka w wieku wczesnoszkolnym, wszechstronne aspekty jego rozwoju poprzez taniec, muzykę, teatr, sztukę i sport.”

Dołącz do naszego wydarzenia i bądź na bieżąco!

Zapraszamy wszystkich miłośników tańca

Fouetté

Siedziba

ul. Mołdawska 22
61-614 Poznań
tel. +48 61 825 66 32
email. office@fouette.pl

Fouetté

Filia

ul. os. Tysiąclecia 30, blok F
61-255 Poznań
kom. 502 294 319
kom. 502 337 112
email. admin@fouette.pl

BANK MILLENIUM S.A

95 1160 2202 0000 0002 2192 0932

SZKOŁA TAŃCA I BALETU FOUETTE Sp. z o.o.

ul. MOŁDAWSKA 22 61-614 Poznań

Partnerzy i współpraca

Współpraca:
Współpraca ze szkołą Fouetté - EDTM
współpraca
Zapisz się na wizytę
office@fouette.pl
Patronat honorowy:
Patronat honorowy szkoły Fouetté - fundacja
Patroni medialni:
Patron medialny szkoły Fouetté - Nasze miasto
Patron medialny szkoły Fouette - Poznański informator kulturalny
Patron medialny szkoły Fouetté - Radio Merkury
Patron medialny szkoły Fouetté - epoznan
Patron medialny szkoły Fouetté - Głos Wielkopolski
Patron medialny szkoły Fouetté - WTK
Patron medialny szkoły Fouetté - e teatr
Przyjaciele szkoły:
Przyjaciel szkoły Fouetté - Paw Deccor Collection
Przyjaciel szkoły Fouetté - Delicja

Fundacja „Fouetté”

Fouetté Poznań - Fouetté Poznań

Dla wsparcia wszystkich inicjatyw edukacyjnych, społecznych, kulturalnych i artystycznych z inicjatywy przyjaciół i miłośników baletu została założona Fundacja "Fouetté", podległa Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wypełnia ona zadania statutowe, pomagając w realizacji wszystkich projektów. Tradycją wystawianych spektakli, stało się, że część miejsc na widowni przeznaczonych jest dla dzieci z Domów Dziecka, które bardzo chętnie uczestniczą również we wszystkich konkursach związanych z tańcem i baletem. Także z pomocą Fundacji od 2004 roku organizowane są letnie kursy tańca i baletu dla dzieci i młodzieży podczas corocznych obozów baletowych. Są one formą obcowania przez kilka dni z baletem i różnymi technikami tańca. Kursanci oglądają filmy baletowe i tworzą własne układy choreograficzne, które prezentowane są podczas konkursu choreograficznego.