„Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” w Teatrze Wielkim

31 maja 2017

Już 19 czerwca 2017 o godz. 11:00 i 13:00 zapraszamy Państwa do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”, a o godz. 17:00 na Galę Baletu „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” – wszystko w reżyserii Beaty Książkiewicz. Współpraca z kompozytorem Waldemarem Rychłym- twórcą Kwartetu Jorgi i odpowiedzialną za scenografię Magdaleną Ławniczak gwarantuje wspaniałe emocje i moc artystycznych wrażeń.

„Poznańskie Opowieści – Pyrlandia” to baletowa opowieść inspirowana naszym miastem, która w niezwykły sposób ukazuje kluczowe miejsca Poznania, łącząc najciekawsze momenty związane z historią, kulturą i tradycją. Ideą spektaklu jest promowanie naszego miasta wśród młodego pokolenia, ukazanie jego piękna w niezwykły sposób, bo poprzez muzykę, taniec i dopełniającą je barwną scenografię. Nowa odsłona naszego spektaklu „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”, to także pokazanie symbolu naszego miasta i regionu „pyrek”, które wielokrotnie będą toczyły się po scenie teatru…

Wieczorną galę uświetni dodatkowo premierowy układ “Ożywiony ogród” z baletu “Korsarz” do muzyki Adolfa Adama w choreografii Joseph’a Mazilier’a. W trakcie Wieczornej Gali Baletu szkoła zaprezentuje bardzo bogaty i urozmaicony repertuar. Uczniowie wraz z tancerzami szkoły wystąpią w choreografiach z repertuaru tańca klasycznego, tańca współczesnego, tańca charakterystycznego, ludowego i flamenco.

 

 

Fouetté

Siedziba

ul. Mołdawska 22
61-614 Poznań
tel. +48 61 825 66 32
email. office@fouette.pl

Fouetté

Filia

ul. os. Tysiąclecia 30, blok F
61-255 Poznań
kom. 502 294 319
kom. 502 337 112
email. admin@fouette.pl

BANK MILLENIUM S.A

95 1160 2202 0000 0002 2192 0932

SZKOŁA TAŃCA I BALETU FOUETTE Sp. z o.o.

ul. MOŁDAWSKA 22 61-614 Poznań

Partnerzy i współpraca

Współpraca:
Współpraca ze szkołą Fouetté - EDTM
współpraca
Zapisz się na wizytę
office@fouette.pl
Patronat honorowy:
Patronat honorowy szkoły Fouetté - fundacja
Patroni medialni:
Patron medialny szkoły Fouetté - Nasze miasto
Patron medialny szkoły Fouette - Poznański informator kulturalny
Patron medialny szkoły Fouetté - Radio Merkury
Patron medialny szkoły Fouetté - epoznan
Patron medialny szkoły Fouetté - Głos Wielkopolski
Patron medialny szkoły Fouetté - WTK
Patron medialny szkoły Fouetté - e teatr
Przyjaciele szkoły:
Przyjaciel szkoły Fouetté - Paw Deccor Collection
Przyjaciel szkoły Fouetté - Delicja

Fundacja „Fouetté”

Fouetté Poznań - Fouetté Poznań

Dla wsparcia wszystkich inicjatyw edukacyjnych, społecznych, kulturalnych i artystycznych z inicjatywy przyjaciół i miłośników baletu została założona Fundacja "Fouetté", podległa Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wypełnia ona zadania statutowe, pomagając w realizacji wszystkich projektów. Tradycją wystawianych spektakli, stało się, że część miejsc na widowni przeznaczonych jest dla dzieci z Domów Dziecka, które bardzo chętnie uczestniczą również we wszystkich konkursach związanych z tańcem i baletem. Także z pomocą Fundacji od 2004 roku organizowane są letnie kursy tańca i baletu dla dzieci i młodzieży podczas corocznych obozów baletowych. Są one formą obcowania przez kilka dni z baletem i różnymi technikami tańca. Kursanci oglądają filmy baletowe i tworzą własne układy choreograficzne, które prezentowane są podczas konkursu choreograficznego.