„Poznańskie Opowieści” oraz „Koncert Dyplomowy” w Teatrze Wielkim 30.05 godz. 17:00

20 maja 2016

Spektakl Baletowy dla Dzieci i Młodzieży

 „Poznańskie Opowieści”

GALA BALETU „FOUETTÉ”

„Poznańskie Opowieści”  oraz  Koncert Dyplomowy ‘16

Data: 30 V 2016 godz. 17:00
Miejsce: scena duża Teatru Wielkiego

Rezerwacja wstępu wyłącznie w biurze szkoły:

Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”  
T: 61 8256632, 605 212 555
61-614 Poznań, ul. Mołdawska 22,
office@fouette.pl
www.fouette.pl

reżyseria: Beata Książkiewicz
produkcja: Katarzyna Książkiewicz
muzyka: Waldemar Rychły i przyjaciele
scenografia: Magdalena Ławniczak

Spektakl „Poznańskie Opowieści”
    Poprzez taniec można wiele wyrazić, ekspresja jaka w nim  drzemie barwnie oddaje każdą historię. Uczniowie naszej Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”  postanowili  poprzez taniec ukazać miasto Poznań łącząc jednocześnie najciekawsze momenty związane z jego  historią, kulturą i tradycją. Podczas spektaklu widzowie udadzą  się w podróż po mieście pełnym ciekawych miejsc i niezwykłych wydarzeń. Spektakl kierowany do widzów w każdym wieku.
Gala Baletu – Koncert Dyplomowy’16  
    Wydarzenie Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté,” którego nie można przegapić w Poznańskim kalendarium kulturalnym. Co roku szkoła ma zaszczyt uhonorować swoich Dyplomantów występem na deskach Teatru Wielkiego. W trakcie Koncertu Dyplomowego szkoła zaprezentuje bardzo bogaty i urozmaicony repertuar. W pierwszej części widzowie zobaczą spektakl „Poznańskie Opowieści”. W drugiej części Gali szkoła przedstawi spektakl „Paquita” do muzyki Ludwiga Minkusa w choreografii  Mariusa Petipa  a  Dyplomanci wraz z uczniami i tancerzami szkoły wystąpią w choreografiach z repertuaru tańca klasycznego, współczesnego,  charakterystycznego, ludowego  i flamenco.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

  • fot. Krzysztof Śpiewek 4
  • fot.Krzysztof Śpiewek 3
Fouetté

Siedziba

ul. Mołdawska 22
61-614 Poznań
tel. +48 61 825 66 32
email. office@fouette.pl

Fouetté

Filia

ul. os. Tysiąclecia 30, blok F
61-255 Poznań
kom. 502 294 319
kom. 502 337 112
email. admin@fouette.pl

BANK MILLENIUM S.A

95 1160 2202 0000 0002 2192 0932

SZKOŁA TAŃCA I BALETU FOUETTE Sp. z o.o.

ul. MOŁDAWSKA 22 61-614 Poznań

Partnerzy i współpraca

Współpraca:
Współpraca ze szkołą Fouetté - EDTM
współpraca
Zapisz się na wizytę
office@fouette.pl
Patronat honorowy:
Patronat honorowy szkoły Fouetté - fundacja
Patroni medialni:
Patron medialny szkoły Fouetté - Nasze miasto
Patron medialny szkoły Fouette - Poznański informator kulturalny
Patron medialny szkoły Fouetté - Radio Merkury
Patron medialny szkoły Fouetté - epoznan
Patron medialny szkoły Fouetté - Głos Wielkopolski
Patron medialny szkoły Fouetté - WTK
Patron medialny szkoły Fouetté - e teatr
Przyjaciele szkoły:
Przyjaciel szkoły Fouetté - Paw Deccor Collection
Przyjaciel szkoły Fouetté - Delicja

Fundacja „Fouetté”

Fouetté Poznań - Fouetté Poznań

Dla wsparcia wszystkich inicjatyw edukacyjnych, społecznych, kulturalnych i artystycznych z inicjatywy przyjaciół i miłośników baletu została założona Fundacja "Fouetté", podległa Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wypełnia ona zadania statutowe, pomagając w realizacji wszystkich projektów. Tradycją wystawianych spektakli, stało się, że część miejsc na widowni przeznaczonych jest dla dzieci z Domów Dziecka, które bardzo chętnie uczestniczą również we wszystkich konkursach związanych z tańcem i baletem. Także z pomocą Fundacji od 2004 roku organizowane są letnie kursy tańca i baletu dla dzieci i młodzieży podczas corocznych obozów baletowych. Są one formą obcowania przez kilka dni z baletem i różnymi technikami tańca. Kursanci oglądają filmy baletowe i tworzą własne układy choreograficzne, które prezentowane są podczas konkursu choreograficznego.